לידה

כל לידה היא לידה טראומטית עבור העובר ומשאירה חותמה על האדם בעיקר ברמת התת-מודע.

ברית מילה

בתהליך המילה נחתכת ומקולפת העורלה.

חבל הטבור

חבל הטבור או צינור הטבור מתפתח ונוצר משארית שק החלמון. חבל התבור נוצר החל מהשבוע החמישי להריון ומשמש כמקור למזון וחמצן עבור העובר . כמו-כן הוא משמש להוצאת פסולת והפרשות העובר אל דם האם. לאחר הלידה, חבל הטבור נסגר פיזיולוגית ונוצר הידוק טבעי על מנת לעצור את זרימת הדם.

קוליק

קוליק הוא מצב הבא לידי ביטוי  אצל תינוקות בהתקפים של  כאבי בטן עוויתיים ופתאומיים. כאבים אלו נפוצים מעיקר בטווך הגילים של שבועיים עד שלושה חודשים. ההתקפים אלה מתרחשים בדרך כלל בשעות הערב המוקדמות, ומחמירים אחרי ארוחות, (למרות שישנם תינוקות שסובלים גם במהלך היום). ההתקפים מלווים בבכי, אנחות ועוויתות של התינוק. לכן הנטייה היא להאמין כי מדובר בגזים הגורמים לסבל, אולם באופן מדעי הסיבות עדיין לא ברורות. לרב התקפים אלה חולפים ללא טיפול לקראת גיל שלושה עד ארבעה חודשים.

תפרחת חיתולים

תפרחת חיתולים היא דלקת של העור המופיעה באזורים שמכוסים בחיתול: ישבן, ירכיים פנימיות ואיברי המין. הסיבה העיקרית לתופעת הגירוי נובעת ממגע ממושך של הגוף עם הפרשות התינוק. החלפת חיתולים פעמים רבות במהלך היום ממזערת את נזקי התפרחת.

 

קשקשת (סבוריאה קרקפתית)

סבוריאה קרקפתית הינה קליפה הצהבהבה-לבנה שמופיעה על קרקפת התינוק. לעיתים היא משירה פירורים קטנים ולפעמים אף מדיפה ריח חריף. תיאוריה אחת מסבירה קשקשת זו כהורמונים של האם המייצרים סבום, שומן עורי. הסבום גורם לתאי עור מתים להדבק לקרקפת וכך נוצרת הקשקשת. תיאוריה שנייה גורסת כי הקשקשת הינה סוג של פטרת. הקליפה בדרך כלל דבוקה חזק לעור הקרקפת ולכן לא מומלץ לגרד או לסרק אותה. מומלץ לשמן היטב את הקרקפת לפני האמבטיה על מנת לרכך את הקשקשת ולהבריש במברשת תינוקות. אין לקלף קשקשים שלא בשלים לקילוף.

מידע זה אינפורמטיבי בלבד ואינו מיועד לאבחן, לטפל, לרפא או למנוע מחלה כלשהי.

מתעניינים בנושא? פנו אלינו טלפונית: 03-6882040

אנשים שקראו ערך זה התעניינו גם ב:

אבקת ליקו פאודר

קוליקו

אינולה אקזמון