אלרגיות ושמנים אתריים

בעולמנו המודרני והמתועש, נרשמת משנה לשנה עליה של תופעות אלרגניות הנגרמות מאין-ספור גורמים.
גורמי סיכון לאלרגיות השונות נחלקים לשניים: המערך הגנטי שלנו, הכולל גורמי תורשה, גזע, מין וגיל, וכן גורמים סביבתיים שונים, אקלים, צמחיה, אבק, בעלי-חיים ועוד.
תסמיני האלרגיה מתפתחים כאשר המערכת החיסונית של הגוף מגיבה יתר על המידה לתנאים הסביבתיים ולחומרים חיצוניים. התסמינים יכולים להיות שונים מאדם לאדם למרות הגורמים הזהים. הנפוצים שבהם הם בדרך כלל רגישויות בעיניים, פריחה ונגעי עור שונים, עיטוש, עייפות, גירוד, נזלת, קוצר נשימה, אי סבילות למיני מזון שונים, כאבי ראש ותופעות נוספות. עבור אחוז קטן של האנשים, אלרגיות יכולות להיות אף מסכנות חיים.
הגורמים השכיחים ביותר לתגובה אלרגית כוללים אבקות, אבק, עובש, עקיצות חרקים, קשקשת של בעלי חיים, מזון (בוטנים, גלוטן, לקטוז ועוד), תרופות (לדוגמא פניצילין) וגורמים נוספים.
אחד היתרונות המדהימים של שמנים אתריים הוא היכולת שלהם להילחם בדלקות ולחזק את המערכת החיסונית. שימוש בשמנים אתריים לטיפול באלרגיות יעזור לטהר את הגוף, להילחם בזיהומים, חיידקים, טפילים, מיקרואורגניזמים ורעלים מזיקים. השמנים האתריים מפחיתים את הרגישות של הגוף למקורות חיצוניים, וכן מפחיתים את תגובת היתר של המערכת החיסונית כאשר היא מתמודדת עם הפולש האלרגני.

שמנים אתריים רבים פועלים כאנטי-היסטמינים טבעיים.
שמנים אתריים המקלים במצבי אלרגיה:
* שמן אתרי אביס אלבה
שמן אתרי אנטי-ויראלי, אנטי פטרייתי ואנטי דלקתי, וידוע ביכולת החיטוי שלו. שמן אתרי זה מופק מעץ האשוח. השמן מקל על שיעול וקשיים בנשימה, אסתמה, סינוסיטיס וליחה מרובה.
ניתן לערבב עם שמן נשא ולמרוח על בית החזה והגב, בהרחה או שאיפה על ידי מבער.
כמו-כן שמן אתרי אביס אלבה מקל על נגעי עור שונים כגון פריחה על העור ועקיצות.
* שמן אתרי מנטה
שמן אתרי מנטה מסייע למצב של גודש באף הנגרם ממצב של אלרגיה. השמן מחטא את דרכי הנשימה ומאפשר נשימה ללא קושי במצב של אסתמה נשימתית. שאיפת שמן אתרי מנטה אף מפחיתה ליחה מרובה. ניתן להבעיר במבער או להריח ישירות מהבקבוק.
* שמן אתרי לבנדר
שמן אתרי לבנדר מסייע להפחתת תגובות אלרגיות ודלקתיות בגוף. לשמן אתרי לבנדר תכונות אנטי-היסטמיניות טבעיות ולכן ניתן להשתמש בו במריחה על העור לטיפול בתגובות אלרגיות. כמו-כן יכול שמן אתרי לבנדר לדכא תגובות אלרגיות בדרכי הנשימה על ידי הרחה ישירות מהבקבוק או הבערה במבער. תכונות ההרגעה של שמן אתרי לבנדר תאפשרנה שינה שלווה, הקלה על השיעול, עיטוש ונשימה.
* שמן אתרי עץ התה
לשמן אתרי עץ התה תכונות אנטי-בקטריאליות, אנטי-דלקתיות ובהדפה באוויר יכול השמן להילחם בעובש, פטרת, במגוון רחב של זיהומים חיידקיים ועוד. בכך השמן מפחית את הסימפטומים של האלרגיות בבית. כמו-כן השמן טומן בחובו תכונות אנטי-היסטמיניות טבעיות המקלות הן על הנשימה בהרחה והן על העור על-ידי מריחה בתערובת עם שמן נשא.
* שמנים אתריים אקליפטוס גלובולוס ואקליפטוס רדיאטה
שמנים אתריים אקליפטוס גלובולוס ואקליפטוס רדיאטה ידועים בתכונותיהם המסייעות לטיפול בדרכי הנשימה, לכן השמנים מתאימים לשימוש במצבי אלרגיה עונתית והתקפי אסתמה. שמני האקליפטוס אף ידועים ביכולתם להילחם בעובש, אשר עלול לגרום לתסמיני אלרגיה והתקפי אסתמה. אקליפטוס רדיאטה עדין דיו לשימוש לתינוקות וילדים, במריחה על קצה הנחיריים, על דש הבגד, על המצעים, בריסוס בחדר ובהבערה במבער.
* שמן אתרי לימון
שמן אתרי לימון ידוע בתכונותיו בין היתר בטיפול בבעיות נשימה הנובעות ממצב של אלרגיה. שמן אתרי לימון הוא נוגד חמצון ומשמש כחומר חיטוי טבעי. השמן אף מתאים להרגעה.
ניתן להבעיר את השמן במבער.
* סינרג'י מסטר בלנד
סינרג'י מאסטר בלנד הוא סינרגטיקה של השמנים האתריים הבאים: רוזמרין, אורן סיבירי, אקליפטוס גלובולוס, תימוס אדום, לבנדר, מנטה חריפה, כוסברה, הל, בזיליקום.
התערובת מקלה על סימפטומים של אלרגיה נשימתית, ומחטאת את הסביבה מעצם היותה אנטי-דלקתית, אנטי-חיידקית אנטי-בקטריאלית ואנטי-ויראלית.
שימוש בסינרג'י יביא להקלה על הנשימה ותסמיני האלרגיה כגון עיניים מגורות, אף סתום, קושי בנשימה ועיטוש. ניתן לטפטף מספר טיפות על כפות הידיים, להניחן על הפנים כך שהן מכסות את העיניים, נחיריים ופה, ולנשום את השמן בנשימות עמוקות. ניתן לחזור על פעולה זו מספר פעמים ביום לפי הצורך. כמו-כן ניתן להבעיר את התערובת במבער, או להריח ישירות מהבקבוק.
* תרסיס סינרג'י פלוס
תרסיס לחיטוי וטיהור האוויר ולהגנה מפני וירוסים וחיידקים. התרסיס הינו אנטי-דלקתי, אנטי ויראלי, ואנטי-בקטריאלי. מתאים לשימוש בחדרי הבית ובחללים סגורים.
תמציות פרחי באך

  • 5flower remedy – תמצית להרגעה
  • Beech – תמצית המסייעת לתחושה סובלנית וסבלנית למצבי האלרגיה השונים
  • Crab Apple – תמצית המסייעת לניקוי מאלרגנים ורעלים
  • Walnut – תמצית המסייעת לתקופת מעברים – תסייע במעבר מעונה לעונה
  • Olive – תמצית המסייעת למצב של עייפות – תסייע לעייפות ותשישות הנובעת מאלרגיה

המידע אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואין בו תחליף לייעוץ רפואי.
המידע הינו אינפורמטיבי. אין להשתמש בו לצרכי פרסום. אין לשכפל / לצלם / להקרין.

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו ב:

שמן אתרי מנטה חריפה

שמן אתרי לימון

תרסיס סינרג'י פלוס

סינרג'י מאסטר בלנד