קנה הנשימה מתפצל עם חיבורו לריאות לשני צינורות דקים יותר, אלו הן הסימפונות. הסימפונות ממשיכות  להתפצל לצינורות קטנים יותר בתוך הריאות. ברונכיטיס היא דלקת ברירית המצויה בחלל הסימפונות. הדלקת מגרה את הסימפונות, מעבה את דפנותיה ועלולה לגרום לחסימה של אוויר, שיעול  וקוצר נשימה.

דלקת בסימפונות עלולה להיות אקוטית או כרונית. 

ברונכיטיס אקוטית

דלקת סימפונות אקוטית נובעת מגירוי או זיהום של הסימפונות. זהו  סוג נפוץ יותר של דלקת, הנמשכת בדרך כלל עד לשלושה שבועות.

גורמים:

ברונכיטיס אקוטית נגרמת בדרך כלל מזיהומים נגיפיים המופיעים לרוב לאחר הצטננות או שפעת. אלו הסובלים מאסתמה או אלרגיות שונות נמצאים ברמת סיכון גבוהה יותר לחלות בדלקת זו.

תסמינים:

תסמיני הברונכיטיס דומים לתסמיני התקררות פשוטה כגון שיעול עם או בלי ליחה (אשר מחריף בתהליך הדלקת), מועקה בבית החזה, כאבי ראש וגוף קלים, כאבי גרון, חום נמוך

ברונכיטיס כרונית

התקפים חוזרים ונשנים של ברונכיטיס עלולים להצביע על ברונכיטיס כרונית. ברונכיטיס כרונית היא שיעול שנמשך מספר חודשים, ואשר חוזר ונשנה לאורך שנתיים או יותר ברציפות. במצב זה הרירית בסימפונות נשארת מודלקת לאורך זמן. אלו הסובלים מהיסטוריה משפחתית של מחלות ריאה או מחלות נשימה כלשהן, נמצאים בסיכון גבוה יותר לחלות בברונכיטיס כרונית.

גורמים:

עישון, חשיפה לזיהום וחומרים אשר עלולים להוות גירוי נשימתי (גזים רעילים וכד'), מערכת חיסון חלשה, התפתחות ממחלה אחרת כגון הצטננות

תסמינים:

חום לא גבוה, שיעול עם ליחה, צפצוף בעת הנשימה, מועקה בבית החזה, קוצר נשימה

סיבוכים: 

התפתחות של דלקת ריאות

להמלצה על פורמולה ייחודית, ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-6882040

אנשים שקראו ערך זה התעניינו גם ב:

שמן וינטר Winter

סירופ תאנים