בעולמנו המודרני והמתועש, נרשמת משנה לשנה עליה של תופעות אלרגניות הנגרמות מאין-ספור גורמים.

גורמי סיכון לאלרגיות השונות נחלקים לשניים: המערך הגנטי שלנו, הכולל גורמי תורשה, גזע, מין וגיל, וכן גורמים סביבתיים שונים, אקלים, צמחיה, אבק, בעלי-חיים ועוד.

תסמיני האלרגיה מתפתחים כאשר המערכת החיסונית של הגוף מגיבה יתר על המידה לתנאים הסביבתיים ולחומרים חיצוניים. התסמינים יכולים להיות שונים מאדם לאדם למרות הגורמים הזהים. הנפוצים שבהם הם בדרך כלל רגישויות בעיניים, פריחה ונגעי עור שונים, עיטוש, עייפות, גירוד, נזלת, קוצר נשימה, אי סבילות למיני מזון שונים, כאבי ראש ותופעות נוספות. עבור אחוז קטן של האנשים, אלרגיות יכולות להיות אף מסכנות חיים.

הגורמים השכיחים ביותר לתגובה אלרגית כוללים אבקות, אבק, עובש, עקיצות חרקים, קשקשת של בעלי חיים, מזון (בוטנים, גלוטן, לקטוז ועוד), תרופות (לדוגמא פניצילין) וגורמים נוספים.

אחד היתרונות המדהימים של שמנים אתריים הוא היכולת שלהם להילחם בדלקות ולחזק את המערכת החיסונית. שימוש בשמנים אתריים לטיפול באלרגיות יעזור לטהר את הגוף, להילחם בזיהומים, חיידקים, טפילים, מיקרואורגניזמים ורעלים מזיקים. השמנים האתריים מפחיתים את הרגישות של הגוף למקורות חיצוניים, וכן מפחיתים את תגובת-היתר של המערכת החיסונית כאשר היא מתמודדת עם הפולש האלרגני. שמנים אתריים רבים פועלים כאנטי-היסטמינים טבעיים.

סינרגטיקות מומלצות: סינרג'י מאסטר בלנד, קמפור-מנטה

שמנים אתריים מומלצים: שמן אתרי אביס אלבה – להקלה על שיעול, נשימה, אסתמה, ליחה

שמן אתרי אתרי מנטה חריפה – למצבי גודש באף, חיטוי דרכי הנשימה, ליחה 

שמן אתרי לבנדר – להפחתת תגובות אלרגיות ודלקתיות בגוף 

שמן אתרי עץ התה – מטפל במגוון רחב של זיהומים חיידקיים ומפחית את הסימפטומים של אלרגיות בבית 

 שמנים אתריים אקליפטוס גלובולוס ואקליפטוס רדיאטה  – לטיפול בדרכי הנשימה (רדיאטה מאד עדין לשימוש אצל תינוקות וילדים)

להמלצה על פורמולה ייחודית, ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-6882040

אנשים שקראו ערך זה התעניינו גם ב:

סינרג'י מאסטר בלנד

שמן אקליפטוס רדיאטה

שמן לבנדר

שמן קמפור מנטה