ברבריס וולגריס Berberis Vulgaris

 שיח הברבריס וולגריס הינו שיח זקוף המגיע לגובה של 2-3 מטרים. ענפיו קוצניים בצבע אפור-כסוף, ופרחיו קטנים וצהובים, המפיצים ריח שאינו נעים. פירותיו האדומים הם אליפטיים ובהם 1-3 זרעים שחורים. טעמם לרוב חמוץ, אך לעיתים אף מריר.

הברבריס צומח באיזורים משווניים ברחבי העולם, כאשר איראן היא המפיקה הגדולה ביותר של פירות הברבריס הוולגריס – כ-10,000 טונות של פרי יבש בשנה.

השימושים הרפואיים של הברבריס מתוארכים כבר לפני 3,000 שנים, ונמצאו מתועדים על לוחות אבן אשוריים (עיראק של היום), בהם מסופר על השימושים השונים של מיצוי הפרי, הן רפואיים הן קולינריים.

פירות הברבריס מכילים רמה גבוהה של ויטמין C. ויטמין זה חיוני ביותר לייצור ותחזוקת רמת הקולגן ורקמות נוספות בגוף. כמו-כן ויטמין  C נוגד חימצון יעיל, משפר חילוף חומרים בגוף וממזער זנק הנגרם לגוף על-ידי כימיקלים. לויטמין  C נמצאה השפעה חיובית על האטת התקדמות האלצהיימר היות והיא משפיעה על תפקודי המוח ומונעת הפרעות קוגניטיביות, וכן יעילה לשיפור הזיכרון ומסייעת במצבים של ליקויי למידה.

תכונות תמצית פירות הברבריס:

שמירה והגנה על העור – התמצית מסייעת בטיפול בנגעי עור הכוללים פסוריאזיס,התקרנות-יתר, אקזמה, סבוריאה, אקנה, אסתמה של העור, מסייעת להגנה מפני קרינה אולטרה-סגולה

התמצית אנטי זיהומית – ולכן מסייעת בטיפול בזיהומים כגון דיזנטריה, זיהומים בדרכי השתן

התמצית אנטי דלקתית – מקלה ומסייעת בדלקת מפרקים שגרונית ומחלות דלקתיות כרוניות נוספות

התמצית אנטי חיידקית – מסייעת בטיפול במצבי חיידקי e-coli, סטפילוקוקוס ועוד

התמצית מגנה על הכבד – מסייעת בטיפול בצהבת, מחלות כבד נוספות ובכבד מוגדל

התמצית מסייעת להקלה במחלות חורף – טיפול בהצטננות, חום, שיעול

התמצית מתאימה לשימוש במצב סכרתי, איזון כולסטרול, לטיפול בקנדידה, לתמיכה במערכת העצבים המרכזית, לטיפול באבנים בכליות וכן לאבנים בכיס המרה, לטיפול בטחול, לטיפול במצבי דיכאון וחרדה, מסייעת לטיפול בפרקינסון, מסייעת לספיגת ברזל, מסייע בטיפול באוסטיאופורוזיס

 

תמצית ברבריס וולגריס מוכרת בשימוש במצבים דומים בהם נהוג להשתמש בתמצית חותם זהב.


אנשים שקראו מאמר זה התעניינו ב:

ברבריס

סינרג'י מאסטר בלנד מוצר הבית

תמצית אם קנדיד

סירופ סמבוק