הישרדות לפי פרחי באך- תמצית פרחי זית להחלמה מהירה
 מאת: ציפי שלוס

אנו רגילים לראות את היונה וענף הזית במקור כסמל לשלום, אך ד"ר אדוארד באך, שפיתח מתודה הנעזרת בתמציות פרחים מיוחדות לפתרון קשיים נפשיים, זיהה בזית תכונות אחרות.
"אישיות" הזית והרטט הייחודי שלו היא כזו של שורד ומתאושש לאורך זמן.

תמצית הרוח של עץ הזית

היונה ששילח נוח מן התיבה בתום המבול חזרה ובפיה עלה זית, ומאז מסמל עלה הזית הגעתן של בשורות טובות ואת עצם ההתחדשות שלאחר הטראומה הגדולה.
תכונותיו הידועות של עץ הזית, הן: כושר הישרדות ואריכות ימים. עץ הזית מסוגל לשרוד מאות שנים, כאשר גם עץ זקן מאד מצליח לטעת חוטרים באדמה ולהצמיח עצים חדשים.
כושר ההישרדות, העמידות ויכולת ההתחדשות המתמדת, הביאו את ד"ר אדוארד באך לייצר תמצית מפרחיו של עץ הזית, שהשראתה על האדם היא: חידוש הכוח הפיסי והרגשי.

למצוא משאבי התחדשות במצבי תשישות

בהתאם למתודה של ד"ר באך, תמצית פרחי הזית טומנת בחובה את רוחו של עץ הזית להתחזקות ולהתחדשות והיא מתאימה במיוחד לטיפול בכל המצבים הפתולוגיים הקשורים לריקון אנרגטי ולתשישות פיסית ורגשית.
באופן כללי, כדאי לקחת אותה לאחר מאמץ גדול, מחלה ממושכת, מתן טיפול סיעודי לאורך זמן ולחולים במחלות כרוניות.
ד"ר באך אמר, שהמצב התודעתי של תמצית פרחי הזית גורם לאנשים למצוא בתוכם את המשאבים להתחדשות, גם במצבים שבהם הם חשים שכוחם תש.

מנגנוני הקרב והרגיעה

אורגניזם בריא יכול להתמודד עם קשיים, מתחים וטרדות של היום-יום במהירות וביעילות. אין הדבר כך, כשמדובר במאמץ יתר כרוני, או במחלה קשה או ממושכת.
במקרים כאלה, האורגניזם נחלש וקשה למערכות הגוף למצוא את דרכן חזרה למלוא הכוח ולבריאות שלמה. את תקופת המחלה, או המאמץ המתמשך, ניתן להגדיר כתקופת קרב. היא מושפעת מפעילות מערכת העצבים הסימפתטית, כאשר מערכת שחרור הרעלים ופונקציות נוספות בגוף, מצמצמים את פעילותם עד למינימום ההכרחי בתקופה זו. בתום ה"קרב" צריך הגוף לעבור מעמדת הכוננות והתקיפה למצב רגיעה. בשלב זה נכנסת מערכת העצבים הפראסימפתטית לפעולה והפעילות בגוף חוזרת בהדרגה
לקדמותה. תקופה זו היא תקופת ההחלמה.
הגוף עובר למצב של שחרור, אליו מתלווה תחושה של חולשה, עייפות ולאות. כאשר תקופת המחלה או הפעילות המאומצת נמשכת לאורך זמן – גם תקופת השחרור וההחלמה תהיה ממושכת.

איך עובדת תמצית פרחי OLIVE ?

תמצית פרחי OLIVE עוזרת לנו להתחדש ולהשתקם במהירות. התמצית עוזרת לצבור כוחות מחודשים ולהשתחרר מהחולשה והלאות, הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית. תמצית זו יעילה לטיפול בכל המצבים של מחלות כרוניות, לחיזוק בתופעה של שפעות "אין קץ" ובדלקות חוזרות ונשנות, מחזקת ילדים שהולכים לגן ולבית הספר ונדבקים במחלות ויראליות כל הזמן, יעילה בטיפול לאחר ניתוחים, במהלך טיפולים רפואיים, ומומלצת בחום לאנשים העוסקים במקצועות סיעודיים, או שסעדו אדם חולה זמן ממושך.

איך להשתמש בתמצית OLIVE?

מינון מומלץ למבוגרים :
בזמן המחלה או התקופה המאומצת: 1 טיפה במעט מים, 6-4 פעמים ביום.
בתום התקופה: 1 טיפה במעט מים, 4-3 פעמים ביום במשך חודש ימים לפחות.

מינון מומלץ לילדים :
בתקופת המחלה: 1 טיפה במעט מים, 3 פעמים ביום
בתום התקופה: להמשיך עוד חודש ימים באותו מינון.
כל האמור הינו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ וטיפול רפואי.

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו ב:

קורס פרחי באך

תמצית 5 הפרחים להרגעה

מוצר הבית סינרג'י מאסטר בלנד