עוד בטרם נגסנו את הנגיסה הראשונה, מערכת העיכול שלנו כבר מכינה את עצמה לעיכול המזון.

תהליך העיכול מתחיל בעזרת החושים שלנו, כאשר אנו חושבים על המזון, רואים ומריחים אותו. כל אלה גורמים להפעלת בלוטות הרוק.

לאחר הטעימה הראשונה, תפקיד הרוק להתחיל בתהליך פירוק כימי של המזון בפה, ותפקיד השיניים בשלב זה להתחיל את הפירוק המכאני של המזון.

הלשון מסייעת להעביר את המזון לחלק האחורי של הלוע לשם בליעה ומעבר אל הושט.

הוושט הינה צינור שרירי ארוך המוביל את המזון מהפה אל הקיבה, איבר שרירי אשר מאחסן את המזון, טוחן אותו בעזרת השרירים ובעזרת מיצי העיכול השונים ומרוקן אותו אל המעי הדק.

במעי הדק ממשיך פירוק המזון ומאפשר ספיגה של ויטמינים, מינרלים, חלבונים פחמימות ושומנים, בעזרת הכבד (המנטרל חיידקים ורעלים, אוגר רכיבי מזון חיוניים לגוף, מייצר מיצי מרה המסייעים לעיכול), הלבלב (המייצר אנזימים המסייעים לפירוק שומנים, פחמימות וחלבונים) וכיס המרה (המפריש את מיצי המרה לשם פירוק שומנים והספגתם באופן יעיל אל מערכות הגוף).

מכאן המעבר הוא למעי הגס. המעי הגס הוא איבר העיכול האחרון במערכת העיכול. תפקידו ללכד את שאריות המזון, המגיעות אליו לאחר העיכול בקיבה ובמעי הדק. המעי הגס סופח מהן את הנוזלים ואת המלחים ומאפשר מצע פעילות לחיידקים המועילים. תהליך זה יכול להימשך כ 24 שעות, ולאחריו נפלטת שארית הפסולת המוצקה דרך פי הטבעת.

צרבת | וירוס מערכת העיכול

המלצותינו: סינרגטיקת "קרמאויל"  בלקיחה פנימית

דיברטיקוליטיס

מחלה דלקתית במעי הגס בה נוצרים כיסים או חללים קטנים על דפנות המעי הגס. לעיתים נוצרת דלקת בכיסים אלה. סימפטומים נפוצים למצב זה הינם חום וצמרמורות, נפיחות, שלשול או עצירות, בחילות והקאות וכן חוסר תיאבון.

המלצותינו: שמן אובליפיחה בלקיחה פנימית ותערובת סינרגטית של שמנים אתריים: רוזמרין, אורן, אקליפטוס, תימוס אדום, לבנדר, מנטה, כוסברה, הל, בזיליקום, בלקיחה פנימית.

תסמונת המעי הרגיז/רגיש

תסמונת הבאה לידי ביטוי על ידי כאבי בטן, שלשול, עצירות, שלשול ועצירות לסירוגין, גזים ונפיחות, הפרשת ריר בצואה. ברוב רובם של המקרים ניתן לטפל בתסמונת זו בעזרת תזונה מתאימה והפחתת מצבי לחץ יום-יומיים.

המלצותינו: סינרגטיקת "קרמאויל" בלקיחה פנימית להרגעת תופעות התסמונת, תמצית אם "פריחת התפוז" בלקיחה פנימית להרגעת מתחים ולחצים יום יומיים, תערובת תמציות אם ושמנים אתריים "ליקל" ללקיחה פנימית.

קרוהן

מחלת הקרוהן היא דלקת כרונית בדפנות המעיים אשר עלולה לפגוע בכל אחד מחלקי מערכת העיכול. המחלה עלולה לפגוע במקטעים מסויימים ולהותיר מקטעים תקינים בין האיזורים הפגועים. המחלה מתפרצת במרווחים לא סדירים, לעיתים התפרצויות חלשות ולעיתים חמורות יותר.

המלצותינו: תערובת סינרגטית של שמנים אתריים: רוזמרין, אורן, אקליפטוס, תימוס אדום, לבנדר, מנטה, כוסברה, הל, בזיליקום בלקיחה פנימית, שמן אתרי כורכום בלקיחה פנימית.

עצירות

עצירות הינה מצב שבו הילוך המעיים איטי, אשר גורם למעבר צואה איטי ועד לעצירת הצואה במעי הגס. העצירות עלולה להיות כרונית בתדירות יציאות של פחות מפעמיים בשבוע, מלווה במאמץ, כאב וצואה קשה.

המלצותינו: שמן פשתן בלקיחה פנימית.

קוליטיס

מחלה אוטואימונית דלקתית כרונית הפוגעת לכל אורך המעי הגס. תסמיניה העיקריים של המחלה הינן דחף לעשיית צרכים, שלשול, חולשה, אנמיה וטחורים.

המלצותינו: סינרגטיקת "קרמאויל" בלקיחה פנימית על מנת להקל על תסמיני המחלה.

נכתב ונערך ע"י עינת בנץ


אנשים שקראו מאמר זה התעניינו ב:

סינרגטיקת שמנים קרמאויל