טיפול טבעי בריפלוקס עוזר להיפטר מהתסמינים ולהשיב את איכות החיים

ריפלוקס הוא מצב שכיח שנובע מחומצה שעוברת מהבטן כלפי מעלה אל הוושט. אחד מתוך חמישה אנשים סובלים מהתקף ריפלוקס לפחות פעם בשבוע, ואחד מתוך עשרה אנשים חווים תסמיני ריפלוקס מדי יום. התסמין העיקרי הוא תחושת צרבת, שהיא תחושת צריבה באזור החוזה, שלפעמים מורגשת עד הגרון.

בעוד שטיפולים תרופתיים יכולים להציע הקלה זמנית, גישת טיפול טבעי בריפלוקס עוזרת לטפל בתסמינים מהשורש, ולחוות הקלה לטווח הארוך. אז הנה כמה שיטות טבעיות שמומלץ לנקוט בהן על מנת לשפר את איכות החיים ולחיות ללא צרבת.

תזונה פרוביוטית שאינה מעובדת

חשוב לוודא שיש מספיק חיידקים מועילים בתזונה שלכם, כדי לאזן את צמחיית המעיים, לחסל באופן טבעי חיידקי הליקובטר פילוריים, ולסייע בעיכול תקין של המזון.

תזונה פרוביוטית מאופיינת במזונות מותססים כגון יוגורט ושמנת חמוצה, מקרל או ירקות מותססים. אם תזונה כזו אינה מתאימה לכם, תוכלו לקבל השלמות עם צריכה קבועה של תוספים פרוביוטיים.

טיפול בייצור חומצה נמוכה

היות וברוב המקרים צרבת היא סימן של מעט מדי חומצה בקיבה, חשוב לעזור לגוף ולעודד אותו לייצר כמויות מספיקות של חומצת קיבה. מלח ים שאינו מעובד יסייע לספק לכם את הכלוריד שהגוף זקוק לו על מנת לייצר חומצה הידרוכלורית (חומצת קיבה).

תוספי תזונה טבעיים שעוזרים להתמודד עם ריפלוקס

טיפול טבעי בריפלוקס יסייע לכם להתמודד עם התסמינים באמצעות התאמה אישית של כמה תוספים טבעיים. למשל:

ויטמין D

ויטמין זה חשוב לטיפול בכל המרכיבים הזיהומיים בגוף, והוא מבטיח שהגוף ייצר מאות פפטידים מיקרוביאלים שיסייעו לגוף לבער זיהומים?

אסטאקסנטין

נוגד חמצון עוצמתי שמפחית תסמיני ריפלוקס, במיוחד אצל אנשים שאובחנו עם זיהום הליקובטר פילורי בולט.

גלוטמין

הנזק שנגרם למערכת העיכול באמצעות חיידקי הליקובטר פילורי ניתן לטיפול באמצעות חומצה אמינית גלוטמין, שנמצאת במזונות רבים, כולל בשר, עוף, דגים, ביצים, מוצרי חלב וחלק מהפירות והירקות. גלוטמין L זמין גם באופן נרחב כתוסף.

ויטמיני B

צריכה גבוהה של חומצה פולית יכולה להפחית חומצת ריפלוקס בשיעור של כארבעים אחוזים. רמות נמוכות של ויטמיני B2 ו-B6 קשורות גם הן לסיכון מוגבר לחומצה, וגישת טיפול טבעי בריפלוקס שמתמקד בהעלאת רמות החומצה הפולית בגוף עם ויטמין B9 כוללת אכילת מזונות עשירים בחומצה פולית, כגון כבד, אספרגוס, תרד ושעועית.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים יכול לעזור בשיפור תהליך העיכול בזכות החומצה האצטית שהוא מכיל שמחקה את החומציות של חומצת הקיבה. זהו גם מוצר טבעי "מריר" אשר יכול לסייע בהגברת ייצור חומצת הקיבה.

איך תזונה דלת פחמימות מפחיתה באופן משמעותי תסמיני ריפלוקס?

תזונה דלת פחמימות או עשירה בשומנים יכולה לשפר באופן משמעותי תסמיני חומצה. הסיבה לכך היא כי מצב יתר של חיידקים "רעים" מגדילים את הלחץ התוך בטני ולכן מובילים או גורמים לריפלוקס.

היות ופחמימות, ובמיוחד אלכוהול וסוכרים מזוקקים "מאכילים" את החיידקים הרעים בגוף, הסרת פחמימות עמילניות וסוכרים מהתזונה יכולה למנוע גידול של חיידקים אלו במערכת העיכול, ולכן מפחיתים את הלחץ התוך בטני.

כל הכתוב במאמר הינו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ / טיפול רפואי.

המידע הינו אינפורמטיבי. אין להשתמש בו לצרכי פרסום. אין לשכפל / לצלם / להקרין.

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו ב:

סינרג'י מאסטר בלנד מוצר הבית

קרמאויל