אם החזה שלכם הומה וגואה מכל סיבה שהיא שאינה אהבה, אולי הגיע הזמן לבחון כמה שיטות טבעיות להרגיע את הצרבת.

ראשית, בואו נבין מה היא צרבת. ברגע שאכלתם, נניח, בורקס חם, טרי ומשגע, הגוף שלכם אמור לעכל אותו כראוי, ולהשאיר אתכם רק עם הזיכרון של הגבינה האפויה שאכלתם. אבל צרבת לא מאפשרת לכם לשכוח.

בואו נראה רגע למה

הוושט היא צינור שמחבר בין הפה לבטן, והתפקיד העיקרי של הצינור הזה הוא להעביר את המזון אל הבטן, בגלים קצובים. ברגע שהמזון מגיע לבטן, חומצות ואנזימים מתחילים לפרק אותו לתהליך העיכול.

חומצות הקיבה הן חזקות למדי, כי אחרי הכל, הן מיועדות להמסת מזון, ובבטן יש דופן מיוחדת שמגנה עליה מפני השפעות החומצה. אבל במקרה של צרבת, חלק מחומצות הקיבה עוברות חזרה אל הוושט, מה שגורם לתחושת הצריבה.

אבל יש גם חדשות טובות

טיפול טבעי בצרבת זמין בשיטות רבות שאינן תרופות עם או ללא מרשם, ואתם עשויים למצוא הקלה עם שימוש במוצרים טבעיים שונים, כמו גם מוצרים שיותאמו לכם באופן אישי בהתאם לחומרת התסמינים, על ידי המומחים במרכז י.ד. שלוס לארומתרפיה מסורתית. אז הנה כמה שיטות להקלת תחושת הצריבה, באופן טבעי ובמהירות:

  1. מיץ אלוורה

אלוורה הוא צמח שמשמש להרגעת צריבת עור, ומיץ אלוורה יכול לעזור בהרגעת גירוי שנגרם כתוצאה מחומצת ריפלוקס. אם אתם חווים תסמיני צרבת, מומלץ להקפיד על הרגל של שתיית חצי כוס מיץ אלוורה על מנת להגן על בריאות הבטן והוושט.

  1. חומץ תפוחים

תתפלאו, אבל זוהי גישת טיפול טבעי בצרבת שמועדפת על אנשים רבים שמחפשים הקלה מהתסמינים. פשוט מוהלים שלוש כפיות חומץ תפוחים בכוס מים ושותים לפני הארוחות או לפני השינה. הטעם לא מזהיר, נכון, אבל ההקלה מורגשת.

  1. צמחי מרפא

זהו טיפול טבעי לצרבת שמועיל רק אם הצרבת נובעת מכמות מספקת של חומצה הידרוכלורית בבטן, אשר נחשבת כגורם שכיח לצרבת. במרכז י.ד. שלוס תוכלו למצוא צמחי מרפא שיותאמו לכם באופן אישי, שתפקידם לעורר את הייצור של חומצה הידרוכלורית בבטן.

כך, למשל, קמומיל הוא דוגמא לצמח מרפא שאפשר לשלב אותו עם צמחי מרפא שונים ליישום ישיר על הלשון או במהילה בכוס מים או כוס תה, לפני הארוחות.

  1. הפסיקו לעשן

אם אתם מעשנים, ומחפשים סיבה נוספת להפסיק, הנה סיבה ממש טובה. העישון פוגע בוושט ומחמיר באופן משמעותי את התסמינים, ולכן, אם לא בשל מיליון סיבות אחרות, כדאי מאוד להפסיק לעשן, וכמה שיותר מהר.

  1. שינויים באורח החיים

אם אתם סובלים מעודף משקל, מומלץ להקפיד על שינויים קטנים בתזונה ולהגביר את הפעילות הגופנית על מנת להקל על הצרבת.

מומלץ גם להימנע ממזונות שמפעילים את התסמינים, כגון מזונות שומניים או מתובלים, קפאין, שוקולד או משקאות מוגזים, כי הימנעות ממזונות אלו עשויה גם למנוע את הבעיה לחלוטין.

כל הכתוב במאמר הינו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ / טיפול רפואי.

המידע הינו אינפורמטיבי. אין להשתמש בו לצרכי פרסום. אין לשכפל / לצלם / להקרין.


אנשים שקראו מאמר זה התעניינו ב:

שמן אתרי אשכוליות

אל תחמיצו את הלימון