כאבי ראש הם מצב שכיח שאנשים רבים מתמודדים איתו על בסיס יומי. הכאבים נעים בעוצמתם מרמה בלתי נוחה עד בלתי נסבלת לחלוטין ועשויים לשבש את חיי היומיום. אם אתם חווים כאבי ראש או מיגרנות בתדירות גבוהה, חשוב שתבינו שתי עובדות חשובות: אחת, הם כנראה לא ייעלמו מעצמם והעובדה השנייה היא שזו הדרך של הגוף לסמן לכם שמשהו כנראה לא בסדר.

אחת הגישות האפשריות היא גישת הטיפול הטבעי שמתייחסת לרמזים שהגוף מספק, במקום רק להשקיט באופן זמני את התסמינים.

אבל קודם בואו נבין איך עובדים שמנים אתריים

שמנים אתריים עם השפעת "קירור" או השפעה אנטי דלקתית יכולים לספק הקלה מהירה בכאבי ראש מטרידים.

אפשר לשלב מספר שמנים ולהשתמש בכמה טיפות של המוצר, למריחה על המצח והצוואר, וברוב המקרים, ההקלה תגיע. רק מילת זהירות: יש להקפיד להיזהר מפני מגע של המוצר בסביבות העיניים.

שמנים אתריים לבנדר ומנטה

ההשפעות המרגיעות של השמנים האתריים מנטה ולבנדר הופכות אותם לכלים מושלמים של טיפול טבעי בכאבי ראש. שמן מנטה מייצר השפעת קירור על הגוף לאורך לאורך זמן, היות והוא מגרה עלייה משמעותית בזרימת הדם למצח, מרגיע התכווצויות שרירים ומפחית את הרגישות שנוצרת בגוף בעקבות כאבי הראש.

שמן לבנדר נפוץ כשמן מרגיע ופועל גם כמייצב מצב רוח, והשימוש בו נחשב כשיטה יעילה של טיפול טבעי בכאבי ראש.

אפשר לנצל את יתרונות השמנים האלו באמצעות מריחת כמה טיפות של שמן מנטה או שמן לבנדר על הידיים, ואז למרוח את שילוב השמנים על המצח ועל החלק האחורי של הצוואר. אם הריח חזק מדי בשבילכם, או אם המנטה משפיעה באופן מקרר מדי, אפשר לשאול את המומחים במרכז שלוס לגבי שילוב השמנים עם שמנים אחרים, בהתאמה שתוצע לכם באופן אישי.

חשוב להבין גם שכאבי ראש הם הדרך של הגוף לסמן שחסר לו משהו

יתכן שאתם צריכים לנוח קצת, לשתות יותר מים או לשנות את התזונה שלכם. יתכן שחסרים לכם ויטמינים או שהתפתחה אצלכם רגישות למזון מסוים שגורמת להיווצרות המתח בגוף.

כאבי ראש יכולים להיות מופעלים כתוצאה מגורמים שונים, נפשיים או גופניים, אבל ברוב המקרים זוהי הדרך של הגוף לאותת לכם שמשהו צריך להשתנות, אז כדאי להתחיל להבחין באותות אלו ולתת להם את ההתייחסות ההולמת.

ועוד משהו. במקביל לשינויי תזונה, שתיית מים בכמות מספיקה, הקפדה על פעילות גופנית קבועה וחיים נטולי מתחים (ככל האפשר), טיפול טבעי בכאבי ראש הוא אחת הגישות שכדאי לאמץ.

בשורה התחתונה

אנשים רבים מושפעים באופן שלילי מכאבי ראש תכופים, מה שמגביר את חשיבות מציאת האפשרויות המתאימות והיעילות של טיפול טבעי בכאבי ראש.

יוגה, תמציות צמחים, שמנים אתריים ושינויים תזונתיים מאפשרים להתמודד עם הכאבים בגישה טבעית, בטוחה ויעילה, על מנת להשיג הקלה בעוצמת הכאבים או הפחתת תדירותם.

כל הכתוב במאמר הינו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ / טיפול רפואי.

המידע הינו אינפורמטיבי. אין להשתמש בו לצרכי פרסום. אין לשכפל / לצלם / להקרין.

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו ב:

שמן אתרי לבנדר

שמן אתרי מנטה חריפה