כשכאבי הראש פועמים או כשהם עוצמתיים, חשוב שתבינו שאפשר לטפל בהם במספר גישות. אחת מהן היא הגישה הרגילה של נטילת תרופות, אבל אפשר גם להתחיל עם שיטת הטיפול הטבעי. כך או אחרת, הגישה היחידה שאסור לנקוט בה היא גישת ההשלמה עם הגורל וקבלת הכאבים כמציאות בלתי נמנעת.

אז בואו נדבר על המסלול הטבעי של הקלת כאבי הראש עם תרופות טבעיות בשילוב עם כמה שינויים בריאים באורח החיים.

במרכז י.ד. שלוס, ארומתרפיה מסורתית, תוכלו לקבל המלצות למוצרים או שמנים טבעיים שיכולים לעזור לכם ליהנות מאיכות חיים משופרת.

אפשר להיפטר מכאבי ראש עם שינוי התזונה

רגישות למזון עלולה לגרום לכאבי ראש ובמיוחד למיגרנות. המזונות הנפוצים ביותר שקשורים לכאבי ראש הם יין אדום, שוקולד, בירה כהה, בשר אדום וגבינות מיושנות.

כן. בעיקרון, כל מה שאתם אוהבים. אבל הסרת מזונות אלו מהתזונה למשך כמה שבועות ולאחר מכן חידוש הדרגתי שלהם, עשויה להציע לכם כמה תובנות לגבי השאלה אם הם הגורם שמפעיל את כאבי הראש שלכם.

שינוי הרגלי השינה

בהתחשב בעובדה שהמוח עובד קשה במהלך היום, השינה חיונית לתפקודי מוח רבים, כולל הסרת רעלים ותחזוקת נתיבי תקשורת ותאי עצב. שינה ירודה עלולה לגרום לא רק לכאבי ראש, אלא גם להגביר את הסיכון ללחץ דם גבוה, מחלות לב, סוכרת, דיכאון והשמנת יתר.

אז אחת התרופות הטבעיות לטיפול בכאבי ראש היא הקפדה על מעבר לשינה של שבע עד תשע שעות בלילה.

כדאי להתחיל לאמץ את הכלל של 20-20-20

אתם בודקים את הטלפון הנייד שלכם, חוזרים אל המחשב, בודקים שוב את הטלפון, וחיים כמעט כל הזמן עם הטבלט בהישג יד. ישיבה ממושכת מול מסכים היא גורם שכיח לכאבי ראש, בשל המאמץ שנגרם לעיניים במהלך השימוש במכשירים אלו. כשמוסיפים לזה את הבוהק וההשתקפויות של המסכים, מצבים שונים עלולים להתפתח, כולל עיניים יבשות, כאבי צוואר וכאבי ראש.

לכן לאנשים שעובדים במשך שעות ארוכות מול צגי מחשב, מומלץ לקחת כל עשרים דקות, הפסקה של עשרים שניות, ולהתבונן על משהו במרחק של עשרים מטרים. לאחר מכן, מומלץ לקחת כל שעתיים הפסקה של רבע שעה על מנת לאפשר לעיניים לנוח.

והכי חשוב – לוודא שאתם נחים מספיק

אם חייכם מוצפים במתחים, אתם עלולים להחמיר את כאבי הראש שלכם. מתח הוא גורם משמעותי לכאבי ראש, ולכן חשוב להקפיד על זמני מנוחה נאותה, גם אם אתם לוקחים לעצמכם במשך היום רק הפסקה קצרה ויוצאים להליכה לאורך הרחוב, או יוצאים לפעילות ספורטיבית קלה עם הילדים. זהו שינוי משמעותי שיכולה להיות לו השפעה של הקלה על כאבי הראש.

אז מה השורה התחתונה פה

אם אתם מחפשים תרופה טבעית לכאבי ראש, מומלץ להתחיל עם השינויים המוצעים באורח החיים, ולהתייעץ עם המומחים במרכז שלוס לגבי התאמת המוצרים או השמנים שיכולים להקל את כאבי הראש שלכם, בגישה הוליסטית שהולכת עם הגוף ולא נגדו.

כל הכתוב במאמר הינו בגדר המלצה ואינו מהווה תחליף לייעוץ / טיפול רפואי.

המידע הינו אינפורמטיבי. אין להשתמש בו לצרכי פרסום. אין לשכפל / לצלם / להקרין.