פיתוח יכולות מכירה ושיווק למטפלים

מאת: אלון אטיאס

כאיש מכירות ומורה בתחום הרפואה האלטרנטיבית בעשרים ושבע שנים האחרונות עבדתי עם מטפלים וראיתי רבים מהם אוהבים ובעלי נתינה ענקית, מתחילים לעבוד בענף הזה ואחרי כמה שנים עוזבים את שוק המטפלים.

כשבחנתי את התופעה הזו  לעומק, גיליתי מציאות של אנשים בעלי דפוס של נתינה, אוזן קשבת, איכפתיים, אבל בעלי חוסר או לקוי ביכולת קבלה.

מסתבר, שמתוך הרבה מטפלים שלמדו טיפול אלטרנטיבי רק כ – 30% מהם הצליחו להשתלב ולהפוך את המקצוע הנהדר הזה גם למקור פרנסה שיכולים להתקיים בו ולהתמיד בו בכבוד.

חלקם התחילו, עבדו כמה שנים וכשראו שהם לא מצליחים להתפרנס בו כמו שקיוו פשוט עזבו את הענף.

לשם כך הקמתי את הסדנה של פיתוח יכולות מכירה לעזור לאותם המטפלים להפוך את המקצוע שהם כל כך אוהבים גם למקור פרנסה הוגן בשבילם.

אמרו כבר לפני "שכל מעשה במחשבה תחילה" ואכן רוב המכירות שלנו מתחילות בצורת החשיבה שלנו ודפוסי הקבלה שלנו, שאיתם אנחנו באים כבר מילדות. בהסתכלות על מטפלים במשך שנים, אני רואה אנשים שבחרו בדפוס של נתינה כסיפוק עצמי והכרה עצמית ע"י הסביבה וזה נהדר, אבל לפעמים זה גולש קצת מעבר, ויש חוסר ביסוד הקבלה  שיבוא ויאזן את זה, וזה הרבה פעמים מתבטא בחוסר  יכולת לקבוע מחיר מתאים לטיפול שלנו ותמחור הרבה מתחת למה שמגיע לנו.

זה מתבטא בזה שאנחנו "מרשים" למטופלים לשבור גבולות באיחור בטיפול או ביטול בלי תשלום, או ב"משיכת" זמן אחר טיפול לכוס קפה ושמיעת כל צרות הלקוח שלו ומשפחתו, כמובן בלי תשלום, מנתינת מוצרים להמשך טיפול בלי תשלום או במחיר שהמטפל קנה אותם.

כאן בעצם מתחיל החוסר הגדול והשחיקה של המטפל גם בפן הכלכלי וגם בפן הנפשי של המטפל.

אין אפשרות להפוך בן אדם לסוחר גדול ביום אחד וגם אין אפשרות להפוך בן אדם שיש לו קושי בקבלה והצבת גבולות, במאמר אחד או שניים, תהליך זה לוקח זמן ותירגול עד שזה הופך לדרך חשיבה יום יומית.

הרבה פעמים אני מגלה שאת הדברים הפשוטים ביותר במכירה המטפלים פוחדים לשאול והרבה פעמים הם אומרים לי בסדנא "לא ידעתי שאפשר" או "למה לא אמרו לי", זה פשוט בגלל שהם לא שאלו או חשבו על אפשרויות נוספות הקיימות לרשותם.

במסגרת הסדנא חשוב לי מאוד לעבוד גם על מודעות עצמית ולא רק על דרכי מכירה , כי לדעתי בלי מודעות ובלי הגדלת הקבלה העצמית והגדלת הביטחון העצמי המכירה לא תיגדל – זה חייב לבוא בשילוב.

בסדנת פיתוח יכולות מכירה ושיווק אני גם מלמד את הנושאים הבאים:

יצירת כרטיס ביקור והדגשת הייחוד שלי כמטפל ומה מבדיל אותי מהאחר (דבר שרוב המטפלים טועים בו בגדול), כיצד בונים הרצאות וסדנאות, בניית מאגר לקוחות ושימור לקוחות קיימים  וכיצד לשווק את עצמי ולהגדיל את המכירות שלי.

המטרה שלי שהמטפלים יראו את מכירת המוצרים עוד ענף הכנסה לצד העבודה שלהם בטיפול.

בסך הכל לראות, שכמה שיותר מטפלים יצליחו לממש את עצמם ולהישאר בענף זה ולהתפרנס ממנו בצורה ראויה.

קורסים מומלצים:

קורס ארומתרפיה